Gipsyho majstrovská skúška

27.03.2016
gipsyho-majstrovska-skuska

Aj horali absolvujú odbornú horolezeckú školu a raz ich čaká aj záverečná skúška. Vlado Tatarka ju robil v zahraničí s prospechom 1. Základnú školu absolvoval na skalkách v okolí Banskej Bystrice, ako tovariš pracoval na tatranskej žule a po zdolaní významných ciest a po praktických skúškach na Weberovke, Hokejke, Čiernom štíte, Ľadovom štíte, Gerlachu, Batizovskom štíte, Žltej stene a ďalších ťažkých stenách prišla na rad MASTER skúška. Jej priebeh je už známy pod menom Gipsyho trilógia, teraz ju dopĺňam fotkami s písomným sprievodom a s doplnením nejakých faktov.

  

Po tejto skúške sa mu otvorila možnosť absolvovať  vodcovský kurz ako medzinárodný horský vodca, a ten vrchol aj dosiahol. Stal sa profesionálnym vodcom u HZS Smokovec. Podieľajte sa očami na jeho ťažkej ceste.

 

Vladove dlhoročné zásluhy ako horolezca, extrémneho lyžiara, ale aj ako záchranára ocenilo konečne aj jeho rodné mesto Banská Bystrica a za rok 2015 mu bol udelený titul Športovec roka in memoriam. V budove historickej radnice 23. marca 2016 toto ocenenie prevzala z rúk primátora Banskej Bystrice jeho dcéra a brat s rodinou.

 

Jano Banko

 

Fotky Gipsyho majstrovská skúška

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Gipsyho majstrovská skúška
Lucia 29.03.2016
Dalsie skvele citanie z Vasho pera a archivu. Dakujeme.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri