Jastrabka, Karbunkulový hrebeň a Kolový štít

14.07.2010
jastrabka-karbunkulovy-hreben-a-kolovy-stit

Po včerajšom pobehovaní s Mikim okolo Vysokej som dnes vyrazil s Rišom na záťah nad Chatu pri Zelenom plese. Naším cieľom bola Jastrabia veža, potom sme sa chceli presunúť Karbunkulovým hrebeňom na Belasú vežu a keď  to"pustí" tak až na Kolový štít. Skromnosť v tomto smere vôbec nie je naša prednosť.

 

Po bikovom zlepšováku na Popradské sme zvolili rovnakú taktiku a o ôsmej ráno sme už spotení jak tulene na sahare opierali bajky o chatu. Slnko pieklo, počasie dobré a tak na moje veľké počudovanie sa okolo chaty promenádovali ľudia ako že by aj čosi poliezť išli. Sakra! Šak keď spím na chate, o ôsmej už by som mal pomaly niekde v polke cesty skalu hladiť!!

 

Mustangy sme v ohrade priviazali, káva čajík a šup ho hore. Za chvíľku sme už pod Jastrabím sedlom cik-caky robili. Dolina ešte zívala prázdnotou, len terénkoza si prvých návštevníkov odfajkla. Na Jastrabku ide zo sedla exponovaný hrebeň. My sme dnes zvolili taktiku "celkom bez" a tak sme sa na skalu a dýchanie celkom sústredili.

 

Na vrchole peké výhľady a šup ho dole rampou pod sedlo. Ľahký zostup a teraz rýchlo na Karbunkulový hrebeň. Kolový štít sa miestami mračí, o chvíľu sa smeje. Z toho sa nikto nevyzná, či nás dneska chce abo ne. Na hrebeni nezastavujeme a prášime rýchlo ďalej. Až v Kolovej štrbine sa na chvíľu zasekneme. Sakra, prečo som nevzal aspoň to krátke lano! Trošku podumáme a problém je vyriešený aj bez lana. Cesta na vrchol otvorená.

 

Na Kolovom štíte si dáme prvú občerstvovačku. Zostup do Malej Zmrzlej vidíme a sme pokojní a spokojní. Teda. "Neskúsime ešte ten Čierny?" Skúšam to na Riša. " Ešte nie je ani dvanásť. Hovorí zo mňa nenažranosť. Nakoniec sa predsa len uskromníme a zostupujeme Malou Zmrzlou dole. Vychutnávame si krásny deň. Hore sa zmráka, ale to už vôbec nevadí. Ešte krásne vodopády, nejaké reťaze a železá a blížime sa k chate.

 

Obed , kofola a hurá na bajku dole. To je oveľa krajší koniec túry ako sa dole peši po kameňoch trmácať. Za chvíľku sme dole aj s neodpustiteľnou dávkou adrenalínu v žilách.

 

Obtiažnosť: miestami exponovaná trojka, veľa kameňov všade, hlavne na ceste pod chatou :))

 

M.Bartoň

 

Fotky Jastrabka, Karbunkulový hrebeň a Kolový štít

Diskusia

RE: Jastrabka, Karbunkulový hrebeň a Kolový štít
Martina 14.07.2010
Nie zlý tip, normálne nad ním uvažujem...keď budem pekná a veľká...

RE: Jastrabka, Karbunkulový hrebeň a Kolový štít
sisa 15.07.2010
No pekne teda - ale mohli by ste mat sucit s tazko pracujucimi, ktori sa na tieto krasy mozu len so slepou zavistou kukat na PC:-))Az sa mi slza do oka tlaci, ze tu musim sediet - no ale prajem vam to - pekne trasy ste presli - nadhera

RE: Jastrabka, Karbunkulový hrebeň a Kolový štít
Maroš (maros.miscik@post.sk) - 27.04.2011
skvely tip, vdaka. myslis ze by to bolo realne aj keby bol hreben zasnezeny? a ta pasaz s lanom, treba liezt? ci len cisto turistika? tomu lezeniu by som sa aj potesil :) dakujem vopred, drzim palce

RE: Jastrabka, Karbunkulový hrebeň a Kolový štít
martin 27.04.2011
tá pasáž kde by sa mohlo zísť aj lano bolo zliezanie do štrbiny pod kolovým, a či sa dá aj za snehu? Ey ťažká otázka: jeden deň dá a druhý už nemusí...

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri