Film: Reinhold Messner - Nanga Parbat

28.04.2009
film-reinhold-messner-nanga-parbatPo Veľkej noci sa Parkhotel v Suldene premenil na dočasné útočisko filmového štábu pod vedením známeho nemeckého režiséra Josefa Vismaira a jeho pravej ruky pri nakrúcaní Reinholda Messnera. Prišli tu nakrúcať hraný celovečerný film s názvom:
Nanga Parbat.
Ako predloha pre tento film poslúžil skutočný príbeh z Messnerovej prvej expedície. Vystúpili vtedy spolu so svojim bratom Güntherom ako prví Rupálskou stenou na vrchol osemtisícovky Nanga Parbat. Jeho brat pri zostupe zahynul.

Premiéra filmu je naplánovaná na január budúceho roku. Tento film s rozpočtom sedem miliónov euro by sa mal dostať aj do našich kín. "Držali sme sa faktov." povedal Messner novinárom o natáčaní. "Nepôjde o žiaden ľúbivý príbeh!" - hovorí o filme Vismair. "Bude to dráma dvoch bratov, ale hlavnú úlohu tu hraje vrch - Nanga Parbat."

Filmári boli natáčať aj priamo v Pakistane a čo sa týka spracovania, malo by sa jednať o technicky špičkové dielo s použitím najlepšej techniky akou súčasná kinematografia disponuje. Videl som časť surového materiálu, ktorý bol natočený zo špeciálnej helikoptéry v žlaboch Ortlera a zábery vyzerali super.

V každom prípade sa na film teším, podobných filmov sa natáča totiž veľmi málo...

M.B.

Fotky Film: Reinhold Messner - Nanga Parbat

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Film: Reinhold Messner - Nanga Parbat
michal 16.05.2010
kedy bude tento film u nas? neviete niekto?

RE: Film: Reinhold Messner - Nanga Parbat
17.05.2010
pridal som do článku odkaz na trailer k filmu

RE: Film: Reinhold Messner - Nanga Parbat
pa29so (peternemec1@gmail.com) - 22.03.2011
Rád by som tiež film videl. Je považovaný za veľmi jednostranný, na You Tube je o tom viac v dokumente Tod am Nanga Parbat: http://www.youtube.com/watch?v=Pa-A8ZpTIoc&feature=related

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri