Horolezectvo - Gipsyho majstrovská skúška - Vetroplach magazin

Gipsyho majstrovská skúška

27.03.2016
gipsyho-majstrovska-skuska

Aj horali absolvujú odbornú horolezeckú školu a raz ich čaká aj záverečná skúška. Vlado Tatarka ju robil v zahraničí s prospechom 1. Základnú školu absolvoval na skalkách v okolí Banskej Bystrice, ako tovariš pracoval na tatranskej žule a po zdolaní významných ciest a po praktických skúškach na Weberovke, Hokejke, Čiernom štíte, Ľadovom štíte, Gerlachu, Batizovskom štíte, Žltej stene a ďalších ťažkých stenách prišla na rad MASTER skúška. Jej priebeh je už známy pod menom Gipsyho trilógia, teraz ju dopĺňam fotkami s písomným sprievodom a s doplnením nejakých faktov.

  

Po tejto skúške sa mu otvorila možnosť absolvovať  vodcovský kurz ako medzinárodný horský vodca, a ten vrchol aj dosiahol. Stal sa profesionálnym vodcom u HZS Smokovec. Podieľajte sa očami na jeho ťažkej ceste.

 

Vladove dlhoročné zásluhy ako horolezca, extrémneho lyžiara, ale aj ako záchranára ocenilo konečne aj jeho rodné mesto Banská Bystrica a za rok 2015 mu bol udelený titul Športovec roka in memoriam. V budove historickej radnice 23. marca 2016 toto ocenenie prevzala z rúk primátora Banskej Bystrice jeho dcéra a brat s rodinou.

 

Jano Banko

 

Fotky Gipsyho majstrovská skúška


Súvisiace články:

Diskusia
RE: Gipsyho majstrovská skúška
Lucia 29.03.2016
Dalsie skvele citanie z Vasho pera a archivu. Dakujeme.

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4428657